Ogłoszenia: XII niedziela zwykła (skrót)

1. W czwartek, 23 czerwca, Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
    Na Mszy św. o godz. 17.00 – zakończenie oktawy Bożego Ciała: poświęcenie wianków, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Jezusowego oraz procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła do czterech ołtarzy. Po procesji zapraszamy dzieci na coś słodkiego.
  2. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy polowych naszych parafian:
    I ołtarz – Barki
    II ołtarz – Bekiesza
    III ołtarz Głębokie
    IV ołtarz – Nowy Stręczyn

O obsłużenie procesji proszę: strażaków, górników, grupy parafialne, dziewczynki – o sypanie kwiatków, ministrantów i lektorów.
  3. W piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. w naszym kościele:
    7:00;
    8:00 -zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli;
    17:00 – z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszam.
    Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa – tzw. post piątkowy.
  4. W sobotę wspominamy w kalendarzu liturgicznym Niepokalane Serce NMP.
  5. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła, pomagali: Bożena W., Aleksandra N., Małgorzata i Zbigniew N., Weronika Z., Małgorzata O., Julia W.
    Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kwiaty.

Na sobotę na godz. 7.30 zapraszam do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła parafian z Bark – rodziny, osoby: Wiązek, Chodun, Reguła, Miszczuk, Kociuba.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym artykuł: „Jak mądrze towarzyszyć dzieciom w wirtualnym świecie”, natomiast w Niedzieli: „Wiara po pandemii”.
  7. Podsumowując kończący się Rok Rodziny Amoris laetitia, biskupi zaapelowali do duszpasterzy i wiernych świeckich w Polsce o włączenie się w przeżywanie X Światowego Spotkania Rodzin z Ojcem Świętym Franciszkiem, które odbędzie się w Rzymie od 22 do 26 czerwca br. Będzie to czas szczególnej modlitwy za małżeństwa i rodziny. W naszej parafii, po Mszy św. o godz. 17.00, będzie w tych dniach specjalna adoracja z rozmyślaniem i modlitwą.

Program:
    22 czerwca – dzień modlitw za kobiety
    23 czerwca – dzień modlitw za mężczyzn
    24 czerwca – dzień modlitw za seniorów
    25 czerwca – dzień modlitw za katolickie ruchy i wspólnoty rodzinne w naszej archidiecezji lubelskiej
    26 czerwca – Zakończenie Roku Rodziny
  8. Intencje mszalne (znajdują się w gablocie przy kościele).
  9. Zapowiedzi (czytane są na mszy św. o godz. 9.00 i 11.00).