Ogłoszenia: XVI niedziela zwykła (skrót)

1. W dzisiejsza niedzielę na parkingu przed kościołem, po każdej Mszy św., poświęcenie pojazdów z okazji „Tygodnia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących”. Kierowców aut proszę, aby cierpliwie czekali przy swoich pojazdach, kapłani podejdą i poświęcą pojazdy. Każdy kierowca otrzyma breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa. Ofiary z racji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na rozbudowę parkingu. W związku z wykonywanymi pracami, mamy dług w wysokości 1400 zł za przywieziony kamień, tzw. kliniec – 27 ton. Część ofiar zebranych z poświęcenia przeznaczymy na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. Mam serdeczną prośbę do interesantów, kto by chciał zamówić Mszę św., to po poświęceniu w zakrystii, a kto nie chce czekać, to zapraszam do kancelarii parafialnej na tygodniu w godzinach od 8.00 do 9.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    – w piątek, 22 lipca: św. Marię Magdalenę
    – w sobotę, 23 lipca: św. Brygidę – patronkę Europy
  4. Ofiara na organy bezimienna – 100 zł – Bóg zapłać!
  5. Dziękuję p. Jerzemu K. z ul. Chełmskiej za wykonanie przyłącza instalacji elektrycznej i użyte materiały do naszych organów. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła, pomagali: p. Agnieszka K., Kacper i Wiktor K., p. Elżbieta J., p. Anna D. i Oliwier, p. Alfreda K., Roman i Henryka J. Ofiara na kwiaty 110 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
    Na sobotę, na godz. 7.30, zapraszam do pomocy przy sprzątaniu kościoła osoby/rodziny: Dębowska, Świeca R., Świeca Z., Paluch, Świeca B.
  7. W Niedzieli polecam ciekawy artykuł: „Wrzawa wokół Ojca Pio”, a także ” Błogosławiona Niewiasta” – o Matce Bożej z góry Karmel; W Gościu Niedzielnym: „Wołyń – trudne oczyszczenie pamięci” oraz artykuł o Stanach Zjednoczonych „Pęknięte marzenie”.
  8. Za tydzień będę nieobecny w parafii, wyjeżdżam na zaproszenie ks. proboszcza do Blinowa, będę przewodniczył uroczystościom odpustowym. Ks. wikariusz będzie sam posługiwał. Dlatego spowiedź tylko przed Mszami św.
  9. Intencje mszalne w gablocie
  10. Zapowiedzi (są wygłaszane na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00)